Lokalny rynek nieruchomości
Działalność rzeczoznawcy majątkowego jest ściśle powiązana z lokalnym rynkiem nieruchomości.

lokale mieszkalne i usługowe

grunty zabudowane i pod zabudowę

nieruchomości rolne

wycena do kredytu hipotecznego

Dokumenty wyceny sporządza rzeczoznawca majątkowy Tomasz Niedzielski
-uprawnienia nr 7066

Tomasz Niedzielski
Doskonała znajomość lokalnego rynku wymaga życia w nim – obcowania z nim na co dzień.
Jestem z Białej Podlaskiej – wyceniam przede wszystkim nieruchomości na terenie Miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego.
- tel.667 861 020
- emailtniedzielski.wycena@gmail.com
- ---
- ---
PROCES WYCENY
wycena nieruchomości
Jak wygląda proces wyceny?
oględziny nieruchomości
Rzeczoznawca przybywa na teren wycenianej nieruchomości. Na podstawie oględzin nieruchomości (czasem szczegółowych badań) ustala dane istotne w procesie wyceny nieruchomości takie jak stan zagospodarowania, stopień wyposażenia w urządzenia infrastruktury technicznej, stan techniczny, standard wykończenia, stan otoczenia nieruchomości, sąsiedztwo, etc.
analizy dokumentów nieruchomości
Rzeczoznawca bada treść dokumentów niezbędnych w procesie wyceny, m.in. Księgi Wieczystej nieruchomości, wypisu z rejestru gruntów, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i inne. Analiza dokumentów ma na celu ustalenie stanu prawnego nieruchomości, jej przeznaczenia, oraz weryfikację jej możliwości rozwojowych i ograniczeń prawnych.
analiza rynku nieruchomości
Rzeczoznawca określa rynek nieruchomości, który bierze pod uwagę w procesie wyceny nieruchomości. Analizuje zachowanie tego rynku w ostatnich latach. Analizuje trendy – kierunki zmian rynku. Bada popyt, podaż i ceny podobnych nieruchomości na określonym rynku. Ocenia płynność wycenianej nieruchomości.
szacowanie wartości nieruchomości
Rzeczoznawca na podstawie ustalonych wcześniej cech nieruchomości, jej stanu i przeznaczenia, opierając się na danych z lokalnego rynku nieruchomości, określa wartość rynkową (lub inną wartość – w zależności od celu wyceny) – czyli szacunkową kwotę, jaką w dniu wyceny można uzyskać za nieruchomość w transakcji sprzedaży zawieranej na warunkach rynkowych pomiędzy kupującym a sprzedającym, którzy mają stanowczy zamiar zawarcia umowy, działają z rozeznaniem i postępują rozważnie oraz nie znajdują się w sytuacji przymusowej (definicja z art. 151 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami).
sporządzenie operatu
szacunkowego
Wyniki przeprowadzonych oględzin, badań, analiz i wyliczeń rzeczoznawca „przelewa” na papier. Sporządza dokument – „operat szacunkowy”, w którym przedstawia szeroką analizę wycenianej nieruchomości, oraz wydaje opinię o jej wartości.
Z szacunkiem do Klienta
Z szacunkiem do nieruchomości
Masz pytania?
Poproś o wycenę
—